Just nii! Olen siin selleks, et ennast väljendada, välja elada ja jäädvustada oma teekonda. Et kunagi oleks tore lastelastele näidata, kuidas ma jõudsin võimaluseni lubada endale jõukuse sümboleid, mida ma reaalselt saan endale lubada. Noh, Ferrarid ja sellised pudinad, teate küll!

Millest ma kirjutama hakkan? Põhiliselt enda finantsteemalised tegemised, otsused ja ebaõnnestumised. Täpselt nii, just ebaõnnestumisi ma ootan, sest minu õppeviis on selline. Kõik tänased oskused, teadmised ja mõtteviis on omandatud elulisel teel. Koolis olin hädine kolmene ja pigem ei viitsinud õppida.Peale põhikooli algas täies mahus elukool. Otsus enda finantskirjaoskust arendada ja investeerima hakata tuli 26 aastaselt toimunud elumuutuse tõttu. Ei ole mind keegi selleks ette valmistanud ega suunanud. Otsustasin keskenduda millelegi kasulikule ja nii see algas. Esimesed tehingud tegin aktsiatega. Sealt edasi sattusin lugema Robert Kiyosaki raamatut ”Rikas isa Vaene isa” . See raamat pani mind nägema palju asju laiemalt ja teisest nurgast. Kuna säästmine ja raha kõrvale panemine oli juba lapsena sees, polnud keeruline alustuseks panna osa raha kõrvale. Edasi tuli siis mõelda,kuidas kasutada seda raha targalt.

Minu suurim nõrkus on olnud autod. Jah, olen raskemapoolse kaldega autohomo 😀 Endale meelepärast autot olen saanud lubada, kuna olen iseõppinud mehhaanik ja kulutused on tänu sellele mõistlikud. Igakuiselt palgatulult maksan reeglina ikka esmalt iseendale…okei, kõigepealt maksan arved ära ja seejärel iseendale 😀 Kulutused hoian võimalikult minimaalsed ja üritan saada hakkama mõnesaja€ kuus. Ülejäänud palgatulu panen kõrvale ja suunan investeeringutele. Minimaalse summaga hakkama saamine ühes kuus on tegelikult paras katsumus ja hea distsipliini harjutus. Alguses oli keeruline, kuna olin harjunud iga pisiasja pärast käima poes. Tänaseks olen ära harjunud ja saan aru, kui ebapraktiline oli minu eelnev rahaline käitumine. Tänu sellele on arenenud ka planeerimisoskus.

Praeguseks siis kõik.

Igasugused küsimused, arvamused või ettepanekud on alati teretulnud. Kuna inimesi on erinevaid, siis kommentaare stiilis ”Jobu, mõttetu p_sk” jätab külmaks ja näitab ära juba Sinu harituse taseme. Ole hea ja ära tee parem ennast lolliks! 😉

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga