Leidsin lõpuks oma lehe parooli üles… sellepärast polegi saanud kirjutada nii kaua… Ei ole vist usutav, eksole!? Ega siin suurt midagi erilist ole toimunud ka.

Vahepealsed kuud on olnud tegusad. Kuna tuleviku plaan nägi ette, et aitan emale teha lilleäri, siis ootamatult tekkis olukord jaanuari lõpus, kui ette tuli võtta see projekt kohe. Mul on ikka kombeks tegeleda mitme asjaga korraga ja alati on ka nii, et asjad kipuvad kuhjuma ikka ühte hunnikusse ja just mittesobival ajal ( korteri reno pooleli ju)

Leidsin sobiva rendipinna (28ruutu) ja 100€ +kommud. Hoone on küll vana ja väsinud aga potensiaali veel on. Eesmärgiks oli enne emadepäeva avada ja siis hakkaski järsku kiire. Teha oli vaja värskendav reno, et ruum viisakas välja näeks. Pea iga õhtu sõitsin töölt otse objektini, tegin mõne tunni tööd ja siis hilja koju. Kusjuures töökoht on täpselt keskpunktis ja läbisõidult tuli kokku päevas üle 100km autosõitu edasi-tagasi. Nädalavahetustest pole mõtet rääkidagi. Need möödusid kõik renoveeringut tehes.

Lõpuks hakkas lõpp paistma ja viimasena tehtud müügilett sai ka viisakas. Avatud saime ilusti nädal enne emadepäeva ja kliendid leidsid vaikselt tee meieni. Tegin FB-s lehe ja reklaamisin igatepidi, tegime ägeda logo ja isegi kohalik ajakirjandus võttis ühendust ja tahtis lugu kirjutada. Ajasin muidugi kõik ema kaela ja palusin ennast varju jätta. Lõpuks pandi ema ja meie lugu esilehele ja isegi Vikerraadio uudistes oli hommikul kuulda oma vastloodud nimega ettevõtet 😀 Vägev!!! Juba olin rahul saavutusega 😀 Mainiks ära, et antud kohas on veel mitu lillepoodi ja tõenäoliselt on aja küsimus, kui keegi nendest varsti tegevuse lõpetab.

Kuulsime ka külajutte, et niigi mitme lillepoega asulasse on ikka lauslollus teha VEEL üks. Aga mina leidsin, et teised on mugavustsoonis ja kui teha midagi teismoodi, oled ka silmapaistvam. Teooria pidas paika ja töötab hästi. Lõime oma logo, ehk brändi ja oleme aktiivsed sotsmeedias, ning see on ajanud ka konkurente tagajalgadele tegutsema.

Projekt Lilleäri alguspäevadel

Koroona paanika ja reziim mõjus pigem positiivsena igas mõttes. Kuna eelnevalt olin arvestanud peagi saabuva potesiaalse langusega, siis eesmärk oli suunata kogu vara kinnisvarasse. Vahetult enne paanikat müüsin kogu aktsiapaki maha kasumiga. Mintose automaatlaenudele panin piduri peale ja hetkel reinvesteerimist ei toimu. Tootlus on endiselt hea, raha tuleb ilusti koju ja negatiivset mõju pole veel täheldanud.

Edasi toimetan jälle korteri kallal ja nüüd mööduvad kõik nädalavahetused üürikas. Olen otsustanud kasutada ka lisajõudu, sest see tuleb oluliselt kasulikum, kui mul iga nv. sõita maha kokku 400km ainult sinna ja tagasi. Auto läbisõit tõuseb mühinal ja polegi varem sellist kilometraazi saavutanud poole aasta jooksul. Õnneks on tegemist ökopilliga ja kütus ka ju hetkel mega odav (mul on veel selline maagiline kaart, mis teeb diisli jaehinnast hulgihinna) Igatahes on uus eesmärk kindlalt valmis saada suve lõpuks ja aasta lõpuks võiks üürnik juba sees elada ja mulle üüri maksta.

Minu senine passiivne sissetulek on endiselt korter nr.1 üürilt 260€, garaazi üürilt 40€, ja Mintoselt keskmiselt 15€

Kokku siis 315€ kuus.

Ega siin rohkem pole aega jutustada. Töö käib edasi. Vahepeal tõmban lõuga, kui jõuväljakutelt mööduma juhtun ja õhtul loen ka raamatust mõne lehekülje. Ikka proovin olla produktiivne, kuigi vahel on väsimus nii jõhker kõigest, et midagi jääb lihtsalt vahelt ära.

Aga oleme terved ja rügame edasi!

One Reply to “Pöörased ajad, pöörased ideed…”

  1. Väga tubli ettevõtmine! Kus asulas selline lillebutiik asub?
    Küll aga loodan et panid lakke möne parema valgusti kui need mis pildil olid.
    Lillepoes vöiks ikka hea CRI90/CRI95 olla mis värvid välja toob.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga